neljapäev, 11. november 2010

teema: ILM 2.klassile

Tunnis kasutame Internetis avalikult kasutusel olevaid õppematerjale. õp Merlin Kirbitsa koostatud õppematerjali õpilugu on:

ESIMENE TUND - toimub klassiruumis või õues ja selle käigus selgitatakse välja õpilaste teadmised ilma kohta. Mängitakse mängu "Pantomiim - kes või mis ma olen?" Mängus kasutatavad sõnad peavad olema ilma teemaga seotud (vikerkaar, udu, vihm, äike, tuul, üleujutus, vesipüks, rahe, lumi, termomeeter, pilved jne).
Mängus võivad sõnad ka korduda. Huvitav on jälgida, kuidas tehakse erinevalt järele vihmasadu või tuult.
Kui aega üle jääb võib mängida ka nii, et õpetaja ütleb näiteks vihm ja kõik õpilased hakkavad korraga vihmasadu järgi tegema. Aktiivsematele õpilastele võib panna hinde.

TEINE TUND - toimub arvutiklassis. Mängitakse läbi Miksikese õppekeskkonnas olevad mängud: ilm, ilmastikunähtused, mõistatused ilma kohta, kevad, suvi, talv.

KOLMAS TUND - toimub arvutiklassis. Täidetakse ilm.ee tööleht kasutades www.ilm.ee portaali abi. Tunni lõpus toimub ühine arutelu õigete ja valede vastuste üle.

NELJAS TUND - toimub arvutiklassis. Täidetakse kontrolltöö, mille eest õpilased saavad hinde.

  1. mõistatused Miksikeses
  2. ilm ja aastaajad Miksikese mäng
  3. Ilm Miksikeses - Interaktiivne harjutus sisaldab küsimusi pilvisuse, sademete, ilmastikunähtuste ja vee ringkäigu kohta.
  4. Ilm - tööleht (Õp Merlin)

Kommentaare ei ole: